LaRhette

Stránka

Grafika

Historie

Rádoby zábava

Zbytky

(něco málo o stvořitelce této stránky)(všechna důležitá oznámení, týkající se blogu)(aneb osamělé chvilky s PhotoFiltrem)(pár zajímavých faktů z minulosti)(všechny články hudebního, filmového a jiného vizuálního rázu)(co se jinam nevešlo)
________________________________________________________________________________________

Kecy | TOP 5 | Recenze

________________________________________________________________________________________

První článek letošního roku? Moc brzo!

26. dubna 2012 v 18:24 | LaRhette |  Kecy
Článek po sedmi měsících? To by měl alespoň stát za to, nemyslíte? Bohužel si nejsem jistá, jestli jsem schopná toto vaše přání splnit.
Krize takových rozměrů mě za ty roky, co se s přestávkami přispívám na blog, ještě nepotkala. Mnohokrát jsem si říkala - už je to opravdu dlouho, co jsem naposledy napsala článek, čtenáři si přece zaslouží víc. Vás, pravidelných čtenářů, je sice málo (cca 3), o to víc mě ale mrzí to, jak vás zanedbávám. Rozhodně si zasloužíte víc.

Poslední dobou mám málo času, nemůžu ale tvrdit, že by se za celou tu dobu nenašla volná chvilka. Nejednou se mi stalo, že jsem se celé odpoledne nudila, tupě zírala do monitoru nebo papíru a ve chvíli, kdy jsem se přihlásila do administrace blogu, abych napsala alespoň pár slov, jsem nebyla schopná nic vymyslet. Po čase jsem to raději vzdala a kompletně se od blogu odstřihla.

Teď by nejspíš bylo namístě, abych shrnula události za uplynulé měsíce...
Volný čas. Většinu volného času trávím s kamarády, ať už venku nebo vevnitř a pokud nám čas nepřeje, tak alespoň prostřednictvím zatracovaného facebooku. Jsem neskutečně ráda, že je konečně tepleji a můžu si už jenom tak "nalehko" sednout na zahradu, začíst se do knížky nebo si vzít ven učení. Sice mě v tu chvíli dokáže rozptýlit i jinak vcelku nezajímavý mravenec v trávě, ale pořád je to lepší než sedět vevnitř za stolem a toužebně hledět oknem ven. Navíc mi krásné počasí dokáže zaručeně zlepšit náladu a jsem hned aktivnější. Někdy až hyperaktivní :). Letošní zimu jsem doslova protrpěla, byla hrozně chladná, tak doufám, že nám to léto vykompenzuje. To loňské za moc nestálo. Nejsem typ člověka, co v zimě nadává, že je zima a chce teplo a v létě si pro změnu stěžuje, jaké je hrozné horko a těší se na zimu. Já horko snáším poměrně dobře a nedovedu si představit lepší relax než pár hodin strávených na lehátku v bazénu, kdy si můžu ruce a nohy položit do chladné vody. Už se nemůžu dočkat, chybí mi to.


Škola. Úspěšně jsem absolvovala další semestr. Výrazně se přiostřuje, ale zatím vše zvládám bez větších problémů a to je fajn. Letní semestr je opět o poznání horší. Věty typu - "absolvuješ první ročník, ten je nejtěžší, a máš zbytek v kapse" by si měli určití lidé strčit za klobouk :). Na druhou stranu je pravda, že ty největší "strašáky", s nimiž má problém obrovský počet lidí, už mám za sebou. A opět úspěšně. Spokojená jsem ještě s jednou věcí - většiny předmětů, které mě vůbec nebavily, jsem se už zbavila. Přibyla mi ale hromada různých prací, projektů apod. Takže je to v současné době náročné především z hlediska času. Třeba i teď je spousta jiných věcí, které bych měla raději dělat. Mám jedinečnou schopnost vyhlédnout si tu nejméně vhodnou dobu a dělat vše, jen ne to, co bych dělat měla.

Ostatní. Přestože jsem se na blogu po několik měsíců umlčela, pro ostatní servery toto rozhodně neplatilo. Stále si poctivě vedu profil na csfd, dokonce jsem se donutila k tomu, abych si konečně udělala důstojnou "uvítací stránku". No, když se na ni teď dívám, začínám o nějaké té důstojnosti silně pochybovat. Ale /snad/ všechno je lepší než prázdné bílé pole. Kdo se na můj profil někdy díval, možná si všiml, že nepíšu žádné komentáře a pouze hodnotím. Totálně jsem projela vstupní test, který by mi psaní komentářů umožnil. Byla jsem líná si přečíst instrukce a tudíž si nevšimla, že se k testu nebudu moct vrátit. Takže jsem ho suverénně otevřela, ze zajímavosti si přečetla první otázku a test zavřela s tím, že se k němu později vrátím. Ano, opravdu jsem blbá. Neskutečně. Má to ale svou světlou stránku. Nejsem totiž schopná napsat komentář, za který bych se nemusela po několika měsících stydět. Takže nemám tolik příležitostí se ztrapnit :). Vím, že mi mohou dodatečně při splnění jistých podmínek umožnit komentáře psát, jen nevím, jestli je to dobrý nápad.

I nadále přispívám na goodreads, rychlost četby se podstatně snížila, nemám na ni moc času. Pomalu ale jistě se začínám smiřovat s tím, že letošní "reading challenge" nedotáhnu do konce. Holt nemůže být každý rok posvícení.

Nezanevřela jsem ani na hadejfilm, jen tam není poslední dobou moc co hádat. Snad se tam brzy vzpamatují, začíná mi docházet trpělivost. Ok, lžu... I kdyby se tam měsíc neobjevil jediný nový obrázek k hádání, stejně se tam budu chodit denně dívat s nadějí, že se situace změnila :D.

Rozhodně neberte tento článek jako příslib návratu, nemám ráda plané sliby. Netuším, kdy mě zase popadne chuť něco napsat. Takže se sem občas můžete podívat, třeba tu na vás bude čekat příjemné překvapení. A tím nemyslím černá obrazovka s nápisem "Konec blogu" :D. Ano, narážím na vás, odpůrci! Dělám si samozřejmě srandu a ta myšlenka mi příjde úsměvná, ale byly doby, kdy byl i proti mě zaměřen antiblog. Tehdy jsem z toho nebyla zrovna nadšená a brala si to dost osobně, ale když se nad tím s odstupem času zamyslím, beru to jako lichotku. Někdo si dal tu práci, aby veřejně znemožňoval moji grafiku, musela jsem dotyčnému pořádně ležet v žaludku. Ještě jsem se nezmínila o tom, že jsem tehdy měla blog takto tématicky zaměřený. Je to už pár let zpět, nevím, proč jsem si na to vzpomněla zrovna teď. Jo, to byly časy :D.
 


Komentáře

1 Aďa Aďa | E-mail | 29. května 2012 v 19:05 | Reagovat

Zablúdila som sem, lebo som si ťa kedysi pridala do záložiek vďaka tomu, že máš rada filmy. :D A aj vďaka tvojmu blogu som našla hadejfilm.cz takže ti isto mám byť začo vďačná.
Na CSFD som tiež a ten vstupný test ma vydesil, písalo sa tam, že sa to dá prejsť so základnými vedomosťami, nuž som ho nadšene otvorila a... sánka mi klesla dolu, a moje nadšenie opadlo. Chcela by som vidieť tých machrov, čo ten test dali. :D
Komentáre sa ale dajú dať jednoducho, stačí poslať 5 tvojich komentárov k filmu na schválenie, prejde okolo 80% komentujúcich, kde iba si overia, či sa vyjadruješ normálne a nepíšeš spamy a podobne. :) (Inak povedané, ak som prešla ja s vyjadrujúcimi schopnosťami šimpanza, tak tebe to schvália určite. :D)

2 Háretix Háretix | Web | 21. července 2012 v 11:49 | Reagovat

Sice první článek, ale krásně napsaný a i když vím o něm již pár dní tak píšu až teď.

Volný čas: Je dobré si užívat volného času s kamarády a nebo i samostatně a dělat si co tě baví. Protože po škole už na to nebude tolik času.

Škola: No holka mam z tebe radost a gratuluji a držím palce a pokud se nepletu tak jdeš do třeťáku že ?

Ostatní: No tvůj profil na CSFD dosti pozoruji, graficky je to na špici jako tady a obsahově též zajímavé. Je co číst nu :)

No a to je asi tak vše co ze sebe aktuálně napíšu, není to moc no :D Jinak rozhodně zase někdy napiš až bude ta pravá chvíle a přijde myšlenka :)

Háretix

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama