LaRhette

Stránka

Grafika

Historie

Rádoby zábava

Zbytky

(něco málo o stvořitelce této stránky)(všechna důležitá oznámení, týkající se blogu)(aneb osamělé chvilky s PhotoFiltrem)(pár zajímavých faktů z minulosti)(všechny články hudebního, filmového a jiného vizuálního rázu)(co se jinam nevešlo)
________________________________________________________________________________________

Kecy | TOP 5 | Recenze

________________________________________________________________________________________

sporcle.com

27. května 2011 v 14:29 | LaRhette
Už jednou jsem psala kratší článek o serveru sporcle.com, na který každý den přibývá hned několik zajímavých testů. Dnes na postraší článek trochu navážu a představím vám testy, které mě v poslední době nejvíce zaujaly a mohly by být příjemným vyplněním času i pro vás :).

Filmy / Herci

(Dokážete pojmenovat filmy podle fotek z úvodních nebo závěrečných titulků?)
Asi jsem měla štěstí na vybrané filmy, většinu z nich jsem viděla, některé si odvodila, takže jsem nakonec dosáhla slušného skóre. Navíc samotné hádání hodně ulehčují jména herců, které se na některých screenech objevují.
Moje skóre - 14/18


(Dokážete pojmenovat tyto filmové postavy?)
Opravdu povedený kvíz, i když jsou to jen zjednodušené "siluety", tak u většiny není problém postavu rozpoznat.
Moje skóre - 20/25

(Dokážete pojmenovat herce podle prvních a posledních třech písmech jejich jmen?)
Tady snad můžu dodat jen to, jak mě některé tvary pobavily - viz Hug Man, Leo Rio nebo Ree Oon :).
Moje skóre - 29/32 (osoby pod zkratkami Den Ton, Cha Ron a Que Fah by mě nenapadly asi ani kdybych měla k řešení víc času :D)

(Dokážete pojmenovat filmy podle plakátů?)
Mou výhodou je, že za všechny ty roky mám už csfd.cz prošlé téměř skrz naskrz a slušná paměť na nepotřebné věci :).
Moje skóre - 21/24 (zbývající tři filmy vůbec neznám - 3. plakát z první a třetí řady a 2. z druhé řady)

Zeměpis

(Dokážete vyjmenovat evropské země podle abecedy?)
Jeden z nejtěžších kvízů, co jsem tam kdy dělala :D. Na delší dobu jsem se sekla hned u třetího státu. Tím hůř, že si české názvy musíte převádět do angličtiny a kolikrát počáteční písmeno češtině neodpovídá, viz třetí odpověď. Nejhorší ale je, když si myslíte, že znáte stát, který následuje, ale ono to tak není. A pak minutu přemýšlíte, co asi jen tak může být před ním, přitom si odříkáváte abecedu a nadáváte na svou hloupost :D. Na jiné kontinenty si už vůbec netroufám. Takže good luck ;).
Moje skóre - 28/47 (jsem od studu červená až za ušima a nemám ráda Monaco!!! :D)

Jazyk

(Dokážete vyjmenovat nejčastěji používaná slova v angličtině?)
Ze začátku se mi to zdálo jednoduché, slova se ze mě sypaly, pak ale nastala krize a z dalších tipovaných se mezi stovkou už téměř nic neobjevovalo. Tak jsem si začala odříkávat různé často užívané anglické věty a něco málo ještě vydolovala :).
Moje skóre - 58/100

Ostatní

(Dokážete rozpoznat ovoce na základě detailních fotek?)
Nikdy bych nevěřila, jaký problém mi někdy bude dělat poznat jablko nebo hrušku :D. Aneb další kvíz, co se tváří jednoduše, přitom má ale k jednoduchosti na míle daleko. Navíc jsem si odnesla poznatek, že kiwi vypadá z blízka ještě víc zvláštně než z dálky :D.
Moje skóre - 20/28

Některé jsem už bohužel nenašla, snad příště. Doufám, že jste se při testech (samozřejmě za předpokladu, že jste nějaký vyzkoušeli) bavili alespoň z poloviny jako já :). Sporcle je taková moje závislost, musím to tam trochu omezit. Na druhou stranu se něco nového můžu dozvědět a hlavně si procvičím angličtinu.
 


Komentáře

1 An An | Web | 27. května 2011 v 16:43 | Reagovat

Jsem tu po dlouhé době a musím ti pochválit design. Je tak úžasně pozitivní a sympatický!
O testech slyším poprvé, nudím se, takže jdu nějaký vyzkoušet :))

2 Greg Greg | Web | 29. května 2011 v 14:56 | Reagovat

Tak u těch titulků jsi byl dost úspěšnější, já jsem skončil se skóre 11/18. S druhým to bylo ještě horší, tam jsem věděl jenom 9 z 25 a po odkrytí správných odpovědí jsem zjistil, že stejné jich moc ani neznám. I třetí kvíz byla výborná zábava, skočil jsem se skóre 22/32, ale když jsem viděl řešení, tak jsem si říkal, jak jsem to nemohl poznat. :D U plakátů jsem věděl 13 z 24, takže by to taky mohlo být určitě lepší. U států Evropy to byla hrůza, jenom 11 z 47, nejvíc jsem se zasekl u prvního státu (prostě jsem nevěděl, jak začít) a u Bosny. Určitě to zkusím ještě jednou. :D S tou angličtinou jsem skočil u 57 slov, ale opět když jsem viděl to řešení - noo mohl jsem vědět víc. A ovoce jsem zatím nezkoušel.

Každopádně díky za spoustu zábavy a chvilkové odtažení od ne tak zábavného učení. A vytvořila jsi u mě novou závislost. :D

3 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 29. května 2011 v 23:17 | Reagovat

Tak to mě bavilo :-D Zkusila jsem si všechny, ačkoli ty státy abecedně jsem vzdala :-D Jen v angličtině a jejích nejpoužívanějších výrazech jsem se ti vyrovnala, taky 58/100 :-D Jinak jsem byla horší :-D Nepočítaje zeměpis, nejhůř jsem dopadla s postavami :-D Jména postav zapomínám často hned po shlédnutí filmu, takže to by mě maličko mohlo omlouvat. Jenže tohle byly tak známé postavy, že by mě to omlouvat nemělo :-D Jsem hrdá, že jsem si asi po 2 minutách usilovného přemýšlení a předříkávání si různých variant vzpomněla na paní Doubtfireovou!! :-D
Hodně mě bavili herci s třemi počátečními písmeny jména a třemi koncovými písmeny příjmení :-)
U titulků mě velice překvapilo, že jsem poznala filmy, které jsem neviděla a víceméně znala jen z povídání, ale filmy, které jsem i viděla, jsem neuhodla (až na výjimky) :-D Podobně jsem se někdy překvapila i u poznávání filmů dle plakátů :-) Ale hrozně mě omezovalo to, že jsem věděla, jak se film jmenuje v češtině, ale originální název jsem neznala :-/ Třeba Čistou duši jsem u titulků poznala, ale jaký je originální název, to jsem nevěděla :-D
Ovoce mám napůl, ale pomergranate mi to neuznalo, ač jsem ho napsala správně a ke správnému čtverečku :-/ :-D

4 An An | Web | 2. června 2011 v 20:08 | Reagovat

myslim, že jsem na to málo trpělivá a hloupá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama