LaRhette

Stránka

Grafika

Historie

Rádoby zábava

Zbytky

(něco málo o stvořitelce této stránky)(všechna důležitá oznámení, týkající se blogu)(aneb osamělé chvilky s PhotoFiltrem)(pár zajímavých faktů z minulosti)(všechny články hudebního, filmového a jiného vizuálního rázu)(co se jinam nevešlo)
________________________________________________________________________________________

Kecy | TOP 5 | Recenze

________________________________________________________________________________________

Top 5 - Soundtrack

27. srpna 2010 v 15:51 | LaRhette |  Top 5
Tak a je tu další článek s názvem Top 5, ve kterém vám představuju svou soukromou "hitparádu" na určité téma. Dnes se budu věnovat soundtrackům.

Při sledování filmů se primárně nesoustředím na hudební doprovod, pokud mě ale určitý soundtrack (OST) při prvním zhlédnutí opravdu zaujme, je to už něco. Vybrala jsem pět skladatelů, kteří mě svou prací ještě nikdy nezklamali a já netrpělivě očekávám  jejich další kousky.
V žádném případě nečekejte recenzi na úrovni, mám totiž absolutní hudební hluch, takže se musíte smířit s mým laickým podáním :).

Pokud kliknete na název filmu, odkaz vás přesměruje na skladbu, která se mi líbí nejvíce. Mnohokrát byl téměř nadlidský výkon vybrat pouze jedinou píseň, nějak jsem se s tím ale nakonec poprala :D.

Hans Zimmer

larhette
Pro mě numero uno, nemá /alespoň z mého pohledu/ konkurenci. Řekla bych to asi takto - kdybych byla režisér, svěřila bych hudbu jemu a to bez jakéhokoli přemýšlení.

Sherlock Holmes (Discombobulate) - tento soundtrack mám ráda především proto, že se naprosto vymyká Hansovu stylu, je originální a nezaměnitelný
Inception (Time) - film jako takový mě uhranul a velikou zásluhu na tom měla právě hudba, která u mě od té doby často zní :)
Piráti z Karibiku (What Shall We Die For) - aneb jeden z mála soundtracků, který mám stáhlý celý
Král Artuš (Victory)
Pearl Harbor (Tennessee) - starý, dobrý, všem jistě známý

Edit - nedávno mě hodně zaujal soundtrack z Angels & Demons.


rachel-mc-adams.blog.cz

Danny Elfman

larhette
Miluju spojení Burton-Elfman. To, jak jeho hudba dokáže perfektně vybudovat atmosféru. Sice se mu kritici často vytýkají, že pořád tvoří prakticky stejné soundtracky, mně to však nevadí.

Střihoruký Edward (Ice Dance) - stejně jako pro OST mám slabost i pro film samotný
Nightmare before Christmas (Now and Forever)

la-rhette.blog.cz

Trevor Rabin

larhette
U tohoto skladatele dávám přednost spíše starším kouskům před těmi novějšími.
Armageddon (Theme) - tento soundtrack považuju za jeden z nejlepších
Nepřítel státu (Main Theme)

rachel-mc-adams

Steve Jablonsky

larhette
Od Stevea toho sice neznám tolik, kolik bych si přála, ale už mě nejednou dokázal přesvědčit o svých kvalitách.

Ostrov (My Name is Lincoln) - pokud bych si měla vybrat jednu jedinou skladbu, byla by to tato, není náhoda, že ji použili do nejednoho traileru (např. Avatar, Královna Alžběta - Zlatý věk)
Transformers(Arrival To Earth) - stačí mi jedno jediné slovo - epic!

rachel-mc-adams

Howard Shore

larhette
Shore si mě dokázal získat svým mistrovským dílem, nejspíš tušíte, co mám namysli... Ano, fenomenálním, dokonalým hudebním doprovodem Pána prstenů.

Pán Prstenů Trilogie (The Hornburg) - nestává se často, aby se mi bez výjimky líbil celý soundtrack, u LOTR se to podařilo. Jako celek u mě stále zůstává na prvním místě v oblíbenosti.
Mlčení jehňátek - (Main Title)

rachel-mc-adams

Kdybych měla hodnotit samostatné soundtracky a skladatele, kteří ještě nedostali prostor. Z OST určitě nesmím opomentout Requiem ze sen, Pulp Fiction, Matrix, Posledního Mohykána, Watchmen, Sin City, Sweeney Todda, Moulin Rouge, Muže se železnou maskou a Faunův labyrint.
Dále mám ráda tvorbu Johna Williamse (Indiana Jones, Jurský park, Dracula, Čelisti) a Jamese Hornera (Zorro, Titanic). Stoprocentně jsem polovinu zapomněla zmínit, ale to už tak bývá...

Příště se můžete těšit na mých pět nejoblíbenějších režisérů :).
 


Komentáře

1 Greg Greg | Web | 29. srpna 2010 v 16:39 | Reagovat

Ne všechny skladby a soundtracky znám, ale v podstatě bych vybral asi ta stejná jména...

2 Haley Haley | Web | 31. srpna 2010 v 11:35 | Reagovat

Co se týče Danyho Elfmana a Hanse Zimmera, mám naprosto stejný názor a vybrala bych stejné skladby. Neznám nic krásnějšího než Tennessee z Pearl Harboru a z POTC taky vítězí What Shall we die for. U Shora jednoznačně nejvíc boduje soundtrack z PP, to je prostě perla od začátku do konce :). Hudbu z mlčení jehňátek si vůbec nevybavuju. Škoda :)
Hudba z Ostrova byla celá taková povedená že ? ... Nevím, prostě se mi líbí, co si vybrala, nemůžu se vyjadřovat ke všemu, byl by to komentř dlouhý jako toaletní papír :). Teď si jdu vše pustit !!

3 haretix haretix | Web | 6. září 2010 v 15:37 | Reagovat

Nádhera, úplně stejně bych dla první tři. Moc se ti to povedlo, jak graficky tak i textově na špičkové urovni to je :) Díky tobě sme si ted mohl založit složku Composers a tam si je takhle rozstřídit. Dobrá práce fakt :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama